Skip to content

Finanse: Jak wydawać pieniądze i stawać się bogatszym?

Czy to możliwe, żeby wydawać pieniądze i stawać się bogatszym? Nie mówię tu o ich inwestowaniu, kupowaniu akcji, ale o faktycznym pozbyciu się pieniędzy. Mówię im „papa” i staję się bogatsza! Sama wam odpowiem: pewnie, że tak! To zależy od tego jak identyfikujecie bogactwo. Pomijam ilość pieniędzy w mojej kieszeni, a skupiam się na konkretnej wartości jaką mi dają. Właściwie to znalazłam parę rzeczy, na które zawsze z przyjemnością, bez większych wyrzutów sumienia wydaję pieniądze.

maroko meczet

Podróże i doświadczenia

Sami widzicie po moim blogu, że uwielbiam podróżować. Ostatnio byłam na dwa dni w Tarnowie i wróciłam tak wypoczęta, pełna energii jak po tygodniowym urlopie w domu. Ba! Nawet bardziej, bo w Tarnowie spędziłam czas z dawno niewidzianą przyjaciółką, a w domu spędzam czas sam na sam z moim komputerem. Z Krakowa do Tarnowa jest zaledwie godzina drogi, a w moim sercu na zawsze zostanie wspomnienie białego wina i rozmów, które się nad nim toczyły.

To nie musi być wyprawa do Tajlandii, w Polsce mamy tyle pięknych miejsc. W każdym miejscu możemy doświadczyć czegoś co poszerzy nasze horyzonty, nauczy nas czegoś nowego. To najlepszy z możliwych zakupów.

kalmar szwecja

Edukacja

Nieważne czy to studia, kurs internetowy czy kurs tańca – edukacja to inwestycja. Nie tylko taka, która uczy nas tej konkretnej umiejętności, której nie posiadamy. Rozwijamy się dzięki niej jako ludzie, poszerzamy sieć naszych kontaktów. Nieustanny rozwój to coś co przyczynia się do polepszania nas samych. Nawet nie wiecie jak bardzo otwarta stałam się na studiach. Pomijając rzeczy których nauczyłam się na uczelni, rozwinęłam się jako człowiek, kobieta, pracownik. Nawet teraz na kursie angielskiego poszerzam swoje horyzonty przez dyskusje z moimi kolegami.listopad (3)

Rzeczy, które mogą ci pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze

Są rzeczy których nie jestem w stanie zrobić sama – np. skrócić i obszyć spodni. Nie chciałabym, żeby coś wyglądało niechlujnie, dlatego nigdy nie żałuje pieniędzy na krawcową. Pewnie jeśli prowadzisz firmę nie oszczędzasz na dobrej księgowej. Niestety nie mogę sobie przypomnieć kiedy kupiłam coś co stricte pomaga mi oszczędzać na czasie. Hmmm. Chyba telefon był takim narzędziem. Ma w sobie nawigację, masę aplikacji które pomagają mi zgrabnie poruszać się w mieście. I nie mogę powiedzieć, żebym specjalnie na nim oszczędzała.

Książki i kultura

Tu jest podobnie jak z podróżami. Myślę, że wszystko co nas rozwija jest wartę każdego wydanego na nie grosza. Zawsze mówiłam, że warto przeczytać książkę dla jednego zdania zmieniającego życie. Albo chociaż zmuszającego do zastanowienia.

Na kulturę nie wydaję sporo. W szafie mam kilka płyt artystów, których lubię i szanuję, zaliczonych kilka koncertów. To kolejne przeżycia, które sprawiają, że jesteśmy lepsi. Znacie to uczucie, kiedy wracacie do domu po niesamowitym koncercie na którym skakaliście, krzyczeliście i daliście się ponieść tłumowi? Zawsze czuję się wtedy niesamowicie oczyszczona, spokojna (albo raczej zmęczona).koncert

Prezenty dla bliskich

Ostatnio kupiliśmy mamie zmywarkę. To coś co oszczędza jej czas, energię i przy okazji wodę. Nawet nie wiecie jak się cieszyła, nie mogła uwierzyć że to dla niej. Na samo wspomnienie się uśmiecham, nawet teraz. Poza tym okazało się, że zmywarka to najlepszy prezent nie tylko dla mamy, ale i dla całego domu. Oszczędza czas nas wszystkich.

Rzadko zdarza mi się oszczędzać na prezentach dla bliskich, jeśli wiem, że coś ich uszczęśliwi nie waham się wydać na to pieniędzy.

121

 

Nie ma lepszej okazji by stawać się bogatszym. Życie składa się z małych chwil, momentów którymi należy się cieszyć i je celebrować. Co prawda pieniądze nie mogą kupić szczęścia, ale mogą pomóc w jego osiągnięciu. :)

A Ty? Co byś dodał do tej listy?

Wspaniałego dnia!
BloglovinInstagramFacebook
 • Wiadomo nie od dzisiaj ze dzieki takim małym zabiegom człowiek staje sie bogatszy o mase doświadczeń, co za tym idzie szczeście.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie na http://www.lap-stajla.blogspot.com.

  • Dokładnie Kate! Wszystkie te doświadczenia dają szczęście nam lub naszym bliskim. Warto na takie rzeczy wydać pieniądze :)

 • Bardzo ciekawe i interesujące podejście do życia

  • Dziękuje! :) Myślę, że ludzi z podobnym podejściem jest więcej, spójrz tylko na te komentarze! :)

 • Agnieszka

  Z tymi książkami to chyba nie tak, warto się zastanowić nad – uwaga – biblioteką. Biblioteki są za darmo :)
  Oczywiście warto mieć w domu pozycje szczególnie lubiane, do których chcemy wracać, albo tzw. biblie, czyli książki szczególnie polecane z dziedziny nauki, która nas interesuje. Jako spec ds. jakości mam w domu książkę, która jest obowiązkowa w tym zakresie – resztę wiedzy czerpię w Internecie lub w czytelni :))

  • W zupełności się z Tobą zgadzam Agnieszko! Ostatnio zrobiłam czystki w książkach i posłałam w świat wszystkie , przypadkowe pozycje. Zostawiłam tylko te, które naprawdę uwielbiam i lubię do nich wracać. Z biegiem czasu zaczynam coraz bardziej przekonywać się do biblioteki, ale strasznie mi do niej nie po drodze! Chyba wolę ebooki. Większa i duuuzo łatwiejsza dostępność, choć gdybym nie była takim leniem mówiłabym to samo o bibliotece. :)

 • simplifepl

  to prawda, nie ilość pieniędzy ma znaczenie, ale to na co i w jaki sposób je wydajemy. A w Tarnowie nigdy nie byłam, wygląda świetnie :)

  • Hej Natalia! Muszę to szybko sprostować. Ten uroczy zamek jest w Kalmar, w Szwecji nie w Tarnowie. Ale miasto też jest urocze, ma śliczny, malutki rynek wart odwiedzenia! :)

   • simplifepl

    no widzisz, to wiele wyjaśnia 😉

 • Pingback: 10 najpopularniejszych wpisów w 2015 | Minimalnat()