Skip to content

Umbria: Cascata delle Marmore

Cascata delle Marmore to jedna z kilku atrakcji znajdujących się w malowniczej Umbrii. Dla osób uwielbiających przyrodę, mających wolne popołudnie lub przejeżdżających przez Terni odwiedzenie tego niezwykłego wodospadu będzie sympatyczną przygodą. Sympatyczną, bo mnie nie rzuciła na kolana i gdyby nie wolne popołudnie właśnie, nie zabrałabym tam swoich rodziców.

DSC04940

DSC04891

Wykonany ręką człowieka wodospad jest jednym z najwyższych tego rodzaju tworów w Europie. 165 metrów jest przykładem osiągnięć budowniczych ze starożytnego Rzymu i tego, że wszystko jest możliwe!

Wodospad działa kilka godzin dziennie, dlatego warto sprawdzić kiedy, i o której odkręcana jest śluza :) Acha! I pamiętajmy o włoskiej sjeście, w mniejszych miejscowościach surowo przestrzeganej! :) Wejście kosztuje 9 euro (lub 5 euro ulgowy).

Wspinaczkę zaczynamy w najniżej położonym miejscu, w którym kupujemy bilety – aż do samej góry. Tam znajdziemy punkt widokowy i maleńka kafejkę :)

DSC04892

A tak wygląda częściowo odkręcony wodospad:
DSC04922
DSC04893

Urozmaiceniem dla naszej długiej wspinaczki są mijane pod drodze jaskinie, te chyba powstały w wyniku erozji piaskowca (poprawcie mnie jeśli się mylę).
DSC04899
DSC04907
DSC04908

Nie była to przygoda życia, ale dla osób które maja wolne popołudnie, chcą urządzić sobie piknik polecam to miejsce. „Odkręcanie” wodospadu jest raczej miłym urozmaiceniem wycieczki, niż celem samym w sobie :)
DSC04914

Szkoda tylko, że nie miałam lepszej pogody. Spacer byłby przyjemniejszy i panorama bardziej rozległa :)
DSC04916

Bloglovin Instagram Facebook