Skip to content

Capsule Wardrobe: 12 elementów w 4 tygodnie

Pamiętacie może artykuły w których życzliwe Panie ukazują nam kilka zestawów złożonych z 10 elementów?  A książkę Jennifer L. ScottLekcje Madame Chic” w której autorka radzi nam jak skomponować szafę złożoną z 10 elementów? Jak dla mnie zbyt ekstremalnie.

Zainspirowana blogiem Greaterthanrubies postanowiłam z 12 elementów stworzyć kombinacje na nadchodzący miesiąc.

Capsule Wardrobe

Zasady są proste: mam mixowac daną ilość rzeczy zmieniając ich wygląd przy pomocy dodatków, pod koniec każdego tygodnia pokażę wam moje kombinacje.

Nie wliczam do wybranych sztuk odzieży

 • bazowych koszulek na ramiączkach
 • szali
 • rajstop i bielizny
 • odzieży wierzchniej (kurtek, płaszczy)

Kolejna z zasad które wprowadziłam to sześciodniowy tydzień. W podsumowaniu prezentować będę wiec sześć zestawów, nie siedem. Powodem jest mój tryb życia i to, że weekendy zawsze spędzam w dresie :) Jeżeli miałoby to ulec zmianie, będę korzystać z moich dwunastu elementów.

Starałam się skompletować garderobę pasująca do siebie kolorystycznie, aby stworzyć jak najwięcej kombinacji. Myślę, że udało mi się tego dokonać i już widzę ile mam możliwości. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie ograniczają mnie warunki atmosferyczne, bo poruszam się głowie samochodem, a dnie spędzam w ciepłym i przyjemnym biurze.

Muszę szczerze przyznać, że do tego wyzwania podchodzę już drugi raz. Poprzednio odpadłam po pierwszym tygodniu, głównie przez źle przygotowaną garderobę. Tym razem przemyślałam wszystko 10 razy- mam nadzieje, ze wytrwam! Chciałabym, żeby stało się to moim sposobem na życie i zużywanie ubrań.

A oto moja, przemyślana dwunastka:

Elementy

 1. Brązowa spódnica- H&M
 2. Różowa spódnica- Lindex
 3. Bordowa koszula- Mohito
 4. Jeany z prostymi nogawkami- No name
 5. Jegginsy- F&F
 6. Czarna koszula- Big Star

Elementy1

 1. Biała koszulka – Stradivarius
 2. Zielona koszulka-VeroModa
 3. Pudrowa koszula – New Look
 4. Sweter – NoName
 5. Żakiet – Reserved
 6. Blezerek – Bershka
Trzymajcie kciuki!!!

Bloglovin Instagram Facebook